19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLU OLSUN

19 Mayıs günü,Milletimiz için önemli bir gündür özgürlüğe,bağımsızlığa ilk adım o gün atılmıştır.
Kurtuluş Savaşı,Mustafa Kemal Paşa’nın 19 Mayıs 1919 günü Samsun’a ayak basması ile başlamıştır. Mustafa Kemal Samsun’a çıkışı ile tüm ülkeyi kurtaracak bir hareket başlatmıştır.ATATÜRK”ün milli birlik ve dayanışmayı gerçekleştirmek için çıktığı yolculuk milletimizin güçlenmesini sağlamıştır.

Atatürk bu savaşta gerçekten tüm gücünü,millet sevgisini ortaya koyarak savaşmıştır.Atatürk bir konuşmasında “Ben 19 Mayısta doğdum” demiştir.Ulu önder’in 19 Mayıs’ı doğum günü olarak kabul etmesi,19 Mayıs’ın tarihimizdeki yerini ve önemini en iyi biçimde açıklamaktadır.Kurtuluş savaşı Ingiltere ve Fransa gibi ülkelerin saldırmasıyla başlamıştır ve savaşı Türk Milleti onur ve başarı ile tamamladıktan sonra 29 Ekim 1923”te Cumhuriyet ilan edilmiştir.Biz de kurtuluş savaşımızın başlangıcı olan 19 Mayıs gününü ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI olarak kutluyoruz.Atatürk’ün bu bayramı gençlere armağan ettiğini unutmuyoruz.

19 MAYIS GÜNÜ AKŞAM SAAT 19.19 TÜM MILLETIMIZI TÜRK VE ATATÜRK BAYRAKLARIYLA BİRLİKTE BALKONLARA ISTIKLAL MARŞIMIZI OKUMAYA DAVET EDİYORUZ.

Kelkit GÜNBATUR Köy Dernek Başkanı
Kenan DEMIRTAŞ